מוזיאון סן פרנסיסקו לאמנות

מוזיאון סן פרנסיסקו לאמנות עכשווית, הידוע גם בשם SFMOMA, הוא מוזיאון לאמנות הבולט ביותר בצפון אמריקה.

מוזיאון סן פרנסיסקו לאמנות עכשווית, הידוע גם בשם SFMOMA, הוא מוזיאון לאמנות הבולט ביותר בצפון אמריקה.  מוזיאון SFMOMA הוקם בשנת 1935 ומאז הפך למוסד מוביל לאמנות מודרנית ועכשווית. בתחילה התמקד בהצגת יצירות של אמני אזור המפרץ, אך במהלך השנים המוזיאון הרחיב את האוסף שלו והתחיל לכלול אמנות מרחבי העולם. 

המוזיאון ממוקם בלב מרכז העיר סן פרנסיסקו, ברחוב שלישי 151, ליד גני ירבה בואנה ומרכז מוסקונה.

במוזיאון ישנו אוסף נרחב של יותר מ-34,000 יצירות אמנות. הוא כולל ציורים, פסלים, תצלומים, מייצבים, חפצי עיצוב ואמנויות המדיה השונות,  וכולל אמנים ואמניות  בעלי שם. 

בשנת 2016 עבר המוזיאון הרחבה גדולה והוסיף יותר מ-170,000 רגל מרובע של שטח, והרחבה זאת אפשרה יותר גלריות, יותר מתקנים חינוכיים ומרחבים ציבוריים.

מוזיאון SFMOMA מארח מגוון רחב של תערוכות זמניות, המציגות אמנות עכשווית ומודרנית מכל העולם. המוזיאון מציע גם תוכניות חינוכיות, הרצאות, סדנאות וסיורים מודרכים כדי למשוך מבקרים בכל הגילאים.

בניין המוזיאון עצמו הוא יצירת אומנות, עם עיצוב בולט ואדריכלות ייחודית. פרויקט ההרחבה הוסיף חזית לבנה מובהקת ויצירת נקודת ציון מרשימה מבחינה ויזואלית בעיר.

עם מחויבת להנגיש אמנות לכל. המוזיאון מציע כניסה חינם למבקרים בני 18 ומטה, והוא מספק מגוון שירותי נגישות, לרבות נגישות לכיסאות גלגלים, מדריכים קוליים, תרגום לשפת הסימנים ועוד.

כדי לקבל את המידע העדכני ביותר על תערוכות, שעות פתיחה וכרטיסים, מומלץ להיכנס לאתר הרשמי של www.sfmoma.org ולפנות אליהם ישירות.

סוגי התערוכות המתקיימות ב-SFMOMA

במוזיאון סן פרנסיסקו לאמנות עכשווית (SFMOMA) יש צוות של אוצרים ואנשי צוות שעובדים יחד כדי לארגן מגוון רחב של תערוכות.
להלן כמה מסוגי התערוכות המתקיימות ב-SFMOMA:

רטרוספקטיבות מרכזיות: המוזיאון מציג לעתים קרובות רטרוספקטיבות מקיפות של אמנים בעלי שם.
תערוכות אלו מספקות סקירה מקיפה של גוף היצירה של אמן, תוך בחינת התפתחותו האמנותית, הנושאים וההשפעות שלו. רטרוספקטיבות כוללות לרוב הלוואות משמעותיות ממוסדות אחרים ואוספים פרטיים.

תערוכות אמנות עכשווית: מוקדש לחשיפת יצירותיהם של אמנים עכשוויים. תערוכות אלו מציגות לעתים קרובות אמנים מתפתחים וחוקרים מגמות, טכניקות ומושגים אמנותיים עדכניים.
הם עשויים להקיף מדיומים שונים כגון ציור, פיסול, מיצב, וידאו ארט ומיצג.

תערוכות נושאיות: תערוכות אלו הינן סביב נושאים או מושגים ספציפיים, המפגישה יצירות אמנות של אמנים ותקופות שונות כדי לחקור רעיון או נושא מסוים.
תערוכות אלו שואפות לספק נקודת מבט רעננה על תולדות האמנות, סוגיות חברתיות או תופעות תרבותיות.

באופן קבוע תערוכות המציגות יצירות אמנות נבחרות מהאוסף העצום של המוזיאון. תערוכות אלו מאפשרות למבקרים לחקור תקופות, תנועות או אמנים ספציפיים המיוצגים בחזקות המוזיאון.
הם מציעים תובנות על העומק והרוחב של האוסף.

תערוכות שיתופיות: במוזיאון מתקיים שיתוף פעולה עם מוסדות אחרים, הן ארצית והן בינלאומית. שיתופי פעולה אלו מאפשרים למוזיאון להציג אמנות מתרבויות ונקודות מבט מגוונות, תוך טיפוח חילופי תרבות ודיאלוג.

תערוכות צילום ואמנות מדיה: למוזיאון ישנה התמקדות חזקה בצילום ובאמנות מדיה העכשווית. המוזיאון מקיים לעתים קרובות תערוכות המוקדשות לחקר ההיסטוריה, האבולוציה והפרקטיקות העכשוויות במדיומים הללו.
תערוכות אלו עשויות להציג יצירות של צלמים ידועים כמו גם כישרונות מתפתחים.

פרויקטים של אמנות ציבורית: בנוסף לתערוכות בין כותלי המוזיאון, עוסק מוזיאון SFMOMA גם בפרויקטים של אמנות ציבורית. פרויקטים אלה כוללים התקנת יצירות אמנות זמניות או קבועות במרחבים ציבוריים, תוך הרחבת טווח ההגעה של המוזיאון אל מעבר לגבולות הפיזיים שלו.

חשוב לציין שמערך התערוכות של SFMOMA הוא דינמי ומשתנה כל הזמן, כאשר מופעים חדשים מוצגים באופן קבוע. למידע מדויק ועדכני ביותר על תערוכות נוכחיות ועל הקרובות, מומלץ להיכנס אל האתר הרשמי של המוזיאון.

מוזיאון סן פרנסיסקו לאמנות עכשווית (SFMOMA)

שתפו:

מאמרים נוספים:

עמודי האתר:

השאירו פרטים כדי לשמוע עוד על הסדנאות שלי