מוזיאון וויטני

מוזיאון וויטני הינו מהידועים בעולם וממוקם בניו יורק. הוא מוקדש להצגה ולקידום של אמנות אמריקאית מתקופות שונות ומבטא ז'אנרים שונים, כמו גם מהמודרניזם ומהאמנות העכשווית. אוספי המוזיאון כוללים ציור, פיסול, צילום, סרטים, וידאו וניו מדיה.

מוזיאון וויטני הינו מהידועים בעולם וממוקם בניו יורק. הוא מוקדש להצגה ולקידום של אמנות אמריקאית מתקופות שונות ומבטא ז'אנרים שונים, כמו גם מהמודרניזם ומהאמנות העכשווית. אוספי המוזיאון כוללים ציור, פיסול, צילום, סרטים, וידאו וניו מדיה.
האתר הרשמי של מוזיאון וויטני – https://whitney.org   והוא נחשב למשאב רב ערך עבור מבקרים, חובבי אמנות וחוקרים.
האתר מציע מספר קטגוריות ומידע אודות מידע מעשי לתהליך הביקור, על התערוכות, אוספי היצירות וכדומה.האתר מציג את התערוכות הנוכחיות והקרובות העתידות להיות מוצגות בוויטני.
התערוכות השונות המוצגות הינן של אמנים מפורסמים כמו: אנדי וורהול, ג׳ספר ג׳ונס, קית׳ הרינג, דה קונינג, אלכסנדר קלדר.
כל תערוכה מלווה בתיאורים מעמיקים, תמונות ומידע תכנות קשור.

התערוכות במוזיאון וויטני

אוסף היצירות  כולל מערך נתונים מקוון מקיף מאפשר למשתמשים לחקור את האוסף העצום של המוזיאון. הוא מציע גישה לתמונות, תיאורים והקשר ההיסטורי של יצירות אמנות.
ניתן לחפש במסד הנתונים לפי אמן, מדיום, תאריך או קטגוריה נושאית.

לנציגים במוזיאון וויטני תפקיד מכריע בעיצוב החזון האמנותי של המוסד ובארגון תערוכות.
במוזיאון יש צוות של אוצרים בעלי מומחיות בתחומים שונים של אמנות אמריקאית. אוצרים אלו אחראים על מחקר, בחירה ופרשנות של יצירות אמנות המוצגות בתערוכות המוזיאון.

האוצרים עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם אמנים, חוקרים ומומחים אחרים כדי לפתח תערוכות הבוחנות נושאים שונים, תנועות אמנותיות והקשרים תרבותיים.

מוזיאון וויטני משתף פעולה גם עם אמנים עצמם. המוזיאון תומך באופן פעיל באמנים שונים ומתפתחים, ומספק להם במה להציג את עבודתם בפני קהל רחב.
אמנים רבים מציגים תערוכות יחיד במוזיאון וויטני, מה שמאפשר להם להציג את החזון האמנותי הייחודי שלהם ולהשפיע משמעותית על עולם האמנות.

האוסף הקבוע של מוזיאון וויטני הוא אוצר של אמנות אמריקאית

עם למעלה מ-25,000 יצירות של יותר מ-3,500 אמנים.
הוא מספק סקירה מקיפה של אמנות אמריקאית מהמאות ה-20 וה-21, ומציג יצירות שעיצבו את הנוף האמנותי.

האוסף כולל עבודות של אמנים בעלי שם כמו אדוארד הופר, שציורו "נייטהוקס" הפך לייצוג איקוני של החיים האורבניים האמריקאים.
ציוריה התוססים והמעוררים של פרחים ונופים של ג'ורג'יה אוקיף מופיעים גם הם באופן בולט באוסף. לג'קסון פולוק, חלוץ האקספרסיוניזם המופשט, יש כמה מציורי הטפטוף המפורסמים שלו במוזיאון.
האוסף מייצג גם את הגיוון והרוחב של האמנות האמריקאית. הוא כולל יצירות של אמנים מרקעים שונים, בוחן נושאים שונים ופרספקטיבות אמנותיות שונות. 

מוזיאון וויטני

שתפו:

מאמרים נוספים:

עמודי האתר:

השאירו פרטים כדי לשמוע עוד על הסדנאות שלי