האם כל אחד יכול לצייר?

הכישרונות והיכולות נמצאים וטמונים שכולנו. כל מה שצריך זה קצת סבלנות, הרבה סקרנות, אמונה פנימית שאצליח ושאני בדרך, וגם יש צורך בהדרכה טובה שמפשטת את הטכניקה.

אני מאמינה שכל אחד/ת  יכולים/ות לצייר. ואפילו לצייר באיכות גבוהה ולהפיק תוצאות מרשימות.                       מכל 26 שנותיי שהנני מלמדת אמנות וציור, גם ילדים, נוער ומבוגרים, גיליתי את מה שידעתי תמיד בליבי – הכישרונות והיכולות נמצאים וטמונים שכולנו.

כל מה שצריך זה קצת סבלנות, הרבה סקרנות, אמונה פנימית שאצליח ושאני בדרך, וגם יש צורך בהדרכה טובה שמפשטת את הטכניקה ומסבירה את "התנהגותם" של כלי הציור השונים.
וכמו גם את מהותו של הציור והפריסה של כל סוגי הביטוי והאפשרויות לציור.

לימוד הציור בדרך כלל מתחילים מידיעת לימוד עולם הרישום

קורס רישום טכניקת הרישום הינה באמצעות עפרונות גרפיט, עפרונות צבעוניים, פחם (פחם סינטטי ופחם עץ). הרישום היא טכניקה מיוחדת במינה.
ברובה היא מבטאת את הקו האישי של כל אחד/ת, כמו שישנה האיכות הגרפולוגית.
באמצעות הרישום ניתן להגיע ליצירות ריאליסטיות, ביקר על נייר ובריסטולים, וגם על משטחים גדולים. 

אז האם ניתן ללמוד ציור?
תישאלו בטח אם אפשר לצאת גם צייר/ת מקצועי/ת?  
התשובה היא בטח! 

דבר ראשון, מתחילים ללמוד אודות הטכניקות ניתן ללמד שלב שלב כיצד לעבוד עם כלי הציור השונים, ללמוד כיצד הם "עובדים", לדעת לשלוט ביכולות שהם מאפשרים, ובכך לבנות ביטחון בתוכנו להתנסות עם אפשרויות העבודה ובשילוב החומרים ביניהם.
כשנכיר את האמצעים ליצירה: סוגי ניירות, קנווס, משחת עיצוב לשילוב עם צבעי אקריליק, להכיר את מהותם ואיכותם של צבעי השמן, להכיר אפשרויות מגוונות לעבודה עם  המכחולים השונים, ליצור מעברים עדינים, הצללות, עומק וטקסטורות שונות, אז נוכל להרגיש גם שיש בתוכנו אמונה בעצמנו עם ביטחון להתחיל לפתח שפה אישית. ממש כך, כמו שאומרים "טביעת האצבע של האמן" או "הסגנון האישי שלו".

כל זה ניתן ללמוד ולפתח בהדרגה. דרושה גם הבנה, ולא רק טכנית כמובן. ההבנה של מהויות הציור, הרישום והצבע.  בכדי ללמוד ציור ולהתקדם, מה שחשוב היא הסבלנות, הפחתת הביקורת העצמית (בייחוד בהתחלה כשהתוצאות פחות משביעות רצוננו או מותאמות לדמיוננו לגבי התוצאה). 
בהמשך הלימוד, נוכל להתקדם וללמוד את עולם הצבע: גלגל הצבעים ומשפחות הצבעים עם הקישורים והערבובים בניהם.
החלומות שלנו בחיים נועדו להיות מוגשמים, ואין שום סיבה שבגללה אתם צריכים לוותר על חלום הציור שלכם, כי אם אתם יכולים ללמוד את זה אז למה לא?  

קורס ציור : תמיד הייתה לכם קנאה לאנשים שיודעים לצייר?
התחום הזה תמיד משך אתכם והייתם רוצים גם אתם לדעת איך לצייר בצורה יפה?
אם כך, אתם בוודאי תוהים האם זה כישרון מולד או משהו שאפשר ללמוד. כל אחד יוכל ללמוד לצייר, כך שזה יכול לקרות גם לכם. זה עניין של רצון. 

נכון שיש מה שאנו קוראים לו "כשרון" ,וזוהי מתנת אלוהים לאדם, שנולד כשהחסמים היצירתיים לא קיימים כמו אצל אחרים (מוזמנים/ות לקרוא את המאמר שכתבתי על "מהי יצירתיות וכיצד ניתן לפתח יצירתיות").

 בקורסי הציור המתקיימים ב"סטודיו ליריקה", קורסי ציור למתחילים,  ניתן ללמוד וליישם את עקרונות הציור צעד צעד, בהנחיה אישית, בכדי לעבור שלבי התפתחות והתמקצעות. 
כל משתתף ומשתתפת יתרגלו את טכניקה כזו או אחרת, כמעט בכל מפגש, ולאחר מכן יכנס לעבודה פרטנית בהנחיה שלי, המותאמת לפי תחום העניין, הרמה והיכולת של כל אחד באופן אישי. 

כיצד להיות צייר מקצועי?

כל אחד יכול לצייר, גם אם נקודת המוצא שלכם מתחילה ומסתיימת במשפט “אני לא יודעת לצייר” או “הלוואי וידעתי איך לצייר”.

ישנם סגנונות ציור רבים ואפשרויות להביע את עצמך, כך שהסיכוי שלא תמצא את הנישה שלך הוא די נמוך, כל עוד תזכרו לא לחשוב או להגדיר במונחים של “אני מצייר טוב” או “אני מצייר לא טוב”.

זה לא אומר שזה לא דורש טכניקה מסוימת ואימון. יש ללמוד מה זו פרופורציה, קומפוזיציה, טונאליות, עקרונות יצירת פרספקטיבה, למידת הטונים,  דרגות כהויות ובהירויות, להבין למה חשוב בציור מימדי האור והצל, איך ליצור אשליית תלת מימד (עומק), אלה חלק מהדברים שכדאי ללמוד כדי להגיע לרמה מסוימת.                              ציור יכול להיות שער לעולם שלם. ציירים כמו ליאונרדו דה-וינצ'י, פיקסו, ון-גוך ורמברנט, סלבאדור דאלי ועוד רבים אחרים, התחילו כולם מציורים פשוטים, וגם הושפעו והעתיקו מציורים של אחרים כדי ללמוד מתוך החיקוי.
כך שאין לאף אחד במה להתבייש.                  
הציור יכול להוות תחביב, אך אם אתם כישרוניים תוכלו גם להתפרנס מכך לא רע.                                               הציור יכול להעניק תחושה מדהימה של הצלחה, ואף התעלות רוחנית, בין אם אתם מומחים אשר מסוגלים להפיק ציורים מדהימים ובין אם אתם מתקשים לצייר פנים, גוף אדם, נופים או אגרטל פרחים.
כי את כל אילו ניתן ללמוד. רק סבלנות, אהה, והתמדה ועקביות.

האם כל אחד יכול לצייר?

שתפו:

מאמרים נוספים:

עמודי האתר:

השאירו פרטים כדי לשמוע עוד על הסדנאות שלי